Wybielanie zębów
Na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym decyduje się coraz więcej osób, biorąc pod uwagę uzyskane efekty. Piękny uśmiech prezentowany w niezliczonych sytuacjach życia codziennego wcale nie musi pozostawać w kwestii marzeń. Bazując na nowatorskich metodach, uzyskuje się niesamowite rezultaty. Także u pacjentów, których kolor zębów przez lata pozostawiał wiele do życzenia.
Szpecące przebarwienia i pożółkłe zęby to problem, z którym zmaga się wiele osób w różnym wieku. Wywołuje go między innymi niewłaściwa higiena jamy ustnej, picie kawy czy palenie papierosów.
Skuteczne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym
Osoby, które chcą wybielić zęby samodzielnie w domu, stosują zazwyczaj pasty, żele czy paski wybielające. Działania tego rodzaju często nie pozwalają na osiągnięcie pożądanego stopnia wybielenia o kilka odcieni. Efekt taki i to w dodatku podczas jednej wizyty uzyskuje się u stomatologa, który przeprowadza laserowe wybielanie zębów.
Jednym ze sposobów na efektywne wybielenie zębów są stosowane również w moim gabinecie nakładki wybielające na zęby. Aby ich noszenie przyniosło spodziewane efekty, pacjent musi przestrzegać reguł dotyczących czasu i sposobu użytkowania. Zapewniam wykonanie nakładek wybielających w oparciu o pobrany wycisk, komfortowych w noszeniu i dających w pełni satysfakcjonujące rezultaty. Oferuję także wykonanie zabiegu usuwania białych plam na zębach, które stanowią problem wielu pacjentów. Metoda nakładkowa pomaga uzyskać upragniony kolor zębów, który w dużej mierze wpływa na wygląd twarzy i ma znaczenie estetyczne.
Biała dieta co warto jeść po wybielaniu zębów. Dieta biała to specjalne menu, bazujące na produktach, które nie zwiększają ryzyka pojawienia się przebarwień na zębach, zwłaszcza po wybielaniu.
Czego unikać na białej diecie?
- Napojów, takich jak: czarna herbata, kwa, cola, czerwone wino oraz wszystkie napoje barwione.
- Kolorowych warzyw i owoców, takich jak: burak, papryka, pomidor, dynia, marchew, czerwona kapusta, owoce leśne, wiśnie, czereśnie.
- Przetworów z kolorowych owoców i warzyw, takich jak: soki, dżemy, marmolad.
- Żółtka jaj.
- Ciemnych produktów zbożowych.
- Kakao oraz produkty z jego zawartością, takich jak ciasta, batony.
- Przyprawy, takich jak: curry, kurkuma, papryka, cynamon.
- Keczupu, musztardy.
Ponadto zalecamy unikania produktów ze sztucznymi barwnikami oznaczonymi symbolami od E100 do E199, a w szczególności:
- E177 (węglan wapnia),
- E171 (dwutlenek tytanu),
- E124 – czerwony barwnik spożywczy dodawany do galaretek, cukierków, jogurtów, ciast, dżemów,
- E133 – błękitny barwnik syntetyczny, występujący w cukierkach i napojach,
- E100 – żółto-pomarańczowy, sztuczny barwnik, znajdujący się w likierach owocowych, konserwach rybnych, zupach w proszku, płatkach śniadaniowych,
- E150c – brązowy, sztuczny barwnik dodawany do napojów, sosów, np. sojowego.
Co można jeść na białej diecie?
- Nabiał – sery twarogowe, jogurt, kefir, maślanka, mleko, ser kozi, ser mozzarella.
- Napoje – woda, białe lub przejrzyste napoje.
- Owoce – banany, jabłka, gruszki, mango, melon.
- Mięso drobiowe – indyk, kurczak.
- Ryby i owoce morza.
- Warzywa białe i z małą ilością barwników – ziemniaki, biała kapusta, biała fasola, szparagi, ogórek, cukinia, seler, pietruszka, kalarepa, kalafior.
- Jasne produkty zbożowe – białe pieczywo, kasza jaglana, kasza kuskus, makarony, ryż.
Wybielanie jest bezpieczne i skuteczne dla szkliwa pod warunkiem, że zostanie wykonane prawidłowo i pacjent zastosuje się do zaleceń po wybielaniu. Biała dieta jest jednym z zaleceń po wybielaniu. Pozwala utrzymać efekt zabiegu.